Krmení - jak na to?

Krmení každého psa musí být kvalitní. Štěňátkům do roka jeho věku se musí dávat vysoce kvalitní a vyvážené. NELZE krmit ,,zbytky od oběda".  Pokud si přivezete štěňátko z chovatelské stanice domů, je již zvyklé na krmení, které mu bylo dáváno chovatelem. Štěňátko je na ně zvyklé, takže je dobré v tomto pokračovat. Pokud mu krmení od chovatele vyhovuje, není mu ho třeba měnit.
Obvykle jsou to granule, na kterých štěňátko vyrůstá. Pokud si nevíte rady nebo krmení pejskovi doma pak přestane vyhovovat, volejte vždy prvně chovateli, ten štěňátko zná od mala, ten nejlépe poradí. Případně se poraďte s veterinářem. Ne vždy ,,dobře míněná rada" od druhých či na sociálních sítích je ta správná. Každému psovi vyhovuje krmení jiné a nedá se vše ,,měřit jedním metrem". 

Ale hlavně platí zásada: ,,Používat selský rozum"...
  • nepřekrmovat štěně
  • rozložit krmnou dávku na několikrát denně
  • nekrmit před výcvikem
  • pokud krmíme dávku na stopě, již nekrmit doma
  • nekrmit sladkostmi
  • nekrmit štěpivými kostmi
Krmit psa můžeme buď graulemi anebo masem s přírodními doplňky stravy (např. zeleninovým mixem). Granule je nutné vybírat vždy kvalitní, NIKOLI levné ze supermarketů!! Na každém pytli je psané denní dávkování. Přestože se může zdát dávka nízká, je třeba se dávkování držet. Velmi často neuváženým překrmením štěňátka může dojít k deformaci kloubů při růstu kostry.
Pes byl a je odjakživa ,,masožrout", takže maso je pro psy mnohem více přirozenější strava než granule. Maso lze kupovat různě balené, různé hmotnosti, k tomu zeleninu.
Ale každý sám se musí rozhodnout, jaké je pro jeho psa dobré krmení, Zase to nejde srovnávat se psem druhého pejskaře. Je to vždy individuální.